Nemadomfel Szeged

Egyediség

Elfogadás

Merészség

Csapatunkról

A Nem Adom Fel Alapítvány, budapesti székhellyel rendelkező szervezet, melynek részeként 2014-ben Szegeden is létrejött egy helyi, szemléletformálással foglalkozó „tagszervezet”. Szegedi csapatunkban, jelenleg 30 fő megváltozott munkaképességű kolléga dolgozik és 4 önzetlen, lelkes önkéntes tevékenykedik. 

 

Kollégáink rendszeresen járnak tréningeket tartani, ahol 

bemutatják a fogyatékossággal élők mindennapjait, és vannak 

olyan dolgozóink is, akik kézműves foglalkozásokon vesznek 

részt, többnyire újrahasznosított anyagokból hoznak létre új termékeket. 

 

Büszkék vagyunk arra, hogy valamennyi kollégánk fogyatékossággal élő, és minden feladatot ők látnak el, mely a munkánk során felmerül. 

Tréning csapatunk

A tapasztalati szakértő trénerek között képviselteti magát valamennyi „fogyatékossági típussal” rendelkező személy. A tréningek során alkalom nyílik a gyakorlati feladatokon keresztül is megismerni és megértetni a fogyatékossággal élő emberek mindennapjait érintő kihívásokat, a speciális élethelyzetükből adódó nehézségeket.  


A szemléletformálás Szeged, valamint a Dél-alföldi régió vonzáskörzetében történik. A tréningek résztvevői között az elmúlt év során szerepeltek általános iskolai és gimnáziumi tanulók; de a diákok mellett pedagógusok, valamint ügyfélszolgálati dolgozó érdeklődők is voltak. Ezzel is igyekszünk a fogyatékossággal élők életvitelének, életminőségének javítása által nekik, valamint családtagjainak és környezetükben élőknek segítséget nyújtani.  


Nagyon fontosnak tartjuk, hogy a tréningek által és egyéb nyilvános programjainkon az emberek megismerjék mindazt a tehetséget, mely bennük rejlik, és értékeiket, mellyel együtt élnek. Fontos, hogy a sérült emberek is jól érezzék magukat és ráébredjenek arra, hogy másságuk ellenére ők is megbecsült és értékteremtő részét alkotják a társadalomnak. 


A szemléletformálás mellett a helyi esélyegyenlőségi programok kialakításában is aktív részt vállalunk, valamint a fogyatékosság témakörét érintő konferenciák meghívott előadóiként vagyunk jelen.  


A cégeknek szervezett programok során, nem csak a fogyatékossággal élők mindennapi életét bemutató állomásokkal találkozhatnak a résztvevők, hanem a megváltozott munkaképességű emberek foglalkoztatásával kapcsolatos tudnivalókat is, részletesen is megismerhetik. 

Miért érdemes minket választani?

hiszen minden kollégánk a saját sérültségének a „mestere”.

így teljes spektrumban ismerheti meg a fogyatékossággal élőket a megrendelő.

mind időben, mind létszámban. 

rendelkezünk kidolgozott programmal.

így a megrendelőnek nem kell eszközt, szállítást, vagy segítő személyzetet szerveznie, ezt mind megoldjuk. 

Kreatív műhelyünk

A Szegedi Csapat kézműves tevékenységét a Nem Adom Fel Alapítvány akkreditált telephelyén (Szeged, Kenyérgyári út 12. alatt) végzi.  

 

Homonai Karolina kolléganőnk irányításával olyan anyagokból készítenek különféle termékeket, amelyek már egyébként kidobásra kerülnének (pl. bébiételes üvegek, befőttesüvegek, függönyvégek, maradék filcek és fonalak). Ajtókopogtatókat alkotunk az évszaknak megfelelően, az üvegfestési technikával pedig fűszertartókat, gyertyatartókat. Natúr bevásárló szatyrokat vásárolunk, amelyekre különféle figurákat hímeznek a kollégák. Bábokat készítünk, amelyek mesefigurákat ábrázolnak, valamint üdvözlőlapokat, üdvözlőkártyákat.

 

Ünnepekre különféle figurákat (pl. Valentin-napra szívecskéket, húsvétra nyulacskákat és tojásokat, anyák napjára díszpárnákat stb.). 

Ezeket a termékeket piacokon, vásárokon állítjuk ki, ahol egyre több ember adomány fejében választ olyan alkotást, amely tetszik neki.  

 

Rendszeresen készítünk – rendelkezünk egy kis teljesítményű gravírozógéppel – névre szóló, fából készült kulcstartókat.  
A fenntarthatóság és a környezetvédelem jegyében, függönyvégekből varrunk tárolótasakokat, hogy az üzletekben a vásárlók a zöldségeket, gyümölcsöket ebbe tudják beletenni. Ez egy igazán népszerű kezdeményezés.  

Csapatunk minden alkalommal részt vesz az Alapítvány által szervezett piacokon a fővárosban. Makó városában kéthetente veszünk részt a vásáron, és mindenhova örömmel megyünk, ahova hívnak minket. 

 

A termékeinket elsősorban enyhe értelmi fogyatékkal élő fiatalok készítik, akik mindig azon törik a fejüket, hogy újabbnál-újabb termékeket találjanak ki, és ezzel is hozzájáruljanak ahhoz, hogy az emberek még jobban megismerjék az Alapítványunkat. 

Kapcsolódjunk

Papp Szabolcs

Megszakítás