A Nem Adom Fel Alapítvány 2005-ben azzal a céllal jött létre, hogy a társadalom valamilyen okból hátrányos helyzetű csoportjait, tagjait támogassa, elősegítve állapotuk, helyzetük javulását, a társadalom életében való aktív részvételt. Azt szeretnénk, hogy ezek az emberek saját erejükben bízó, önálló, a saját és a társadalom jövőjéért tenni akaró egyénekké váljanak.

 

Szeretnénk hozzásegíteni őket, hogy erejüket, tehetségüket megélve programjainknak aktív közreműködői, sőt létrehozói legyenek. Fontosnak tartjuk, hogy a többség közelebbről megismerje a hátrányos helyzetben élőket, segítve a szemléletváltást, a társadalmi integrációt.

2006ban fogyatékossággal élő fiatalok összefogásával kezdődött, akik az utcán zenélve gyűjtötték össze az alaptőkét az induláshoz, azóta már több, mint 240 dolgozó (90%-a valamilyen fogyatékossággal élő megváltozott munkaképességű) és számos önkéntes csatlakozott az egyre bővülő Nem Adom Fel közösséghez. 

 

Alapítványunk lehetőséget teremt arra, hogy a sérüléssel és fogyatékossággal élők újra tudják értelmezni a helyüket és küldetésüket a világban, nem csak közreműködői, hanem aktív létrehozói legyenek a programoknak, saját erejüket és tehetségüket megélve. A közösség tagjai támogatják egymást abban, hogy önmagukban bízó, önálló, a saját és a társadalom jövőjéért tenni akaró egyénekké váljanak.

2007-ben az elsősorban értelmileg akadályozott művészekből álló Nemadomfel Együttes elhatározta, hogy a Magyarországon élő sérült emberekkel közösen egy jótékonysági koncertet szerveznek a Papp László Sportarénában árva gyermekek javára. A rendezvény célja nemcsak egy jelentős támogatási összeg összegyűjtése volt, hanem egy üzenet megfogalmazása a társadalom számára:

 

„Mindenki elég gazdag ahhoz, hogy másoknak segítsen, csak örömmel és nyitott szívvel kell fordulnunk a világ és mások felé”.

Az elmúlt években szervezett Jobb velünk a világ! rendezvényeken több, mint 25 ezer néző volt jelen, és összesen közel 40 millió forint adomány gyűlt össze.

 

Elindult Szendrőládon és Pándon egy a hátrányos helyzetű  gyerekek felzárkózását segítő, családi nevelést kiegészítő otthon is, Nem Adom Fel Ház néven.

Megszakítás