Zenei foglalkozásokat, szociális fejlesztést tartottak 16 Nem Adom Fel Házas gyermek részére Január elseje és Június harmincadika között. A „Mindenki szívében van egy dallam”( SZOC-20-ALT-FEJL-ESZK-4-0228) pályázat keretén belül új hangszereket vásárolhattunk, ezzel igyekezve azon, hogy gyarapítsuk a gyerekek lelki gazdagságát.

A pályázat a Belügyminisztérium jóvoltából valósulhatott meg, a szervezet egy millió forintos támogatást nyújtott a projekthez A foglalkozásokat Pappné Krisztina és Lakatos Attila vezette: ezek során a gyerekek megismerkedhettek különböző ütős és pengetős hangszerekkel, új dalokat, zenei technikákat tanulhattak.

 

Lakatos Attila körültekintő fokozatossággal építette fel a zenei órákat. A foglalkozások elején a gyerekek kedvük szerint választhatták ki, hogy milyen hangszeren szeretnének játszani, majd közösen, egyszerű feladatokon keresztül szerezhettek némi gyakorlatot.

 

Ahogy a kezdeti feszültség feloldódott a közösségben a bátrabbak egyedül is elpróbálhatták a tanult énekeket, hangokat, ritmusokat.  A fél éven át tartó találkozások alkalmával a tanult hangok és ritmusok száma és bonyolultsága fokozatosan bővült, diákjaink egyre több dalt játszhattak el új hangszereiken.

 

Amint a horizontjuk kiszélesedett, egyre színesebb lett az a dalskála amellyel az egyes foglalkozásokat kezdhették.

Mivel minden résztvevő gyermek egyéni igényekkel érkezett, a szakemberek különös figyelmet fordítottak arra, hogy az egyes alkalmakat játékos oldott hangulatban tölthessék együtt.

 

A gyerekek így a saját igényeiknek és koncentrációkészségüknek megfelelően tudtak részt venni az alkalmakon, s a hangszeres feladatok elsajátításán kívül megtanulhatták az egymásra figyelés fontosságát, felismerhették milyen lehetőségek rejlenek a zenén keresztüli önkifejezésben.

 

A zene szépségén túl a szakemberek ezzel a gyerekek alkalmazkodókészségét, kommunikációs készségeit is fejlesztették. A találkozások mindezen túl felkészítette a gyerekeket egy közös fellépésre, amely Máltai Szimfónia Program részét képezte.  

A zenei alkalmakkal párhuzamosan folytak a  Pappné Tóth Krisztina által vezetett lazító, és pihentető tekvékenységek.  A szakértő olyan programokba vonat be a gyerekeket , amelyek fejlesztették az önismeretüket, segíti az integrációjukat. 

 

A jétkos feladatok fejlesztették a résztvevők kreatívitását, önbizalmát, érzelmi intelligenciáját.  A gyerekek maguk is építették az őket körülvevő csapatot,  személyesen is hozzájárulva a foglalkozások  vidám, felszabadult hangulatához. 

Megszakítás