Logo
Keresés
Close this search box.

Együtt fejlődünk

 

Az elmúlt évek tapasztalatai azt mutatják, hogy a programjainkon résztvevő családok kiegyensúlyozottabban élnek, aktívabban dolgoznak, fejlődnek önismeretben. A közös cél segít összetartani a feleket. Emellett a bevont segítők és önkéntesek szemlélete formálódik, önmagukat hasznosnak és jónak tapasztalják meg. Saját környezetüket tovább érzékenyítve pedig hatást gyakorolnak a tágabb társadalomra is. 

Intenzív gyógypedagógiai fejlesztő napok 

Heti rendszerességű intenzív, autizmus specifikus egyéni és csoportos fejlesztések. A napot vezető két szakember mellett minden gyermeket a saját önkéntes segítője kísér, bátorít a nap folyamán.

Ambuláns fejlesztések

Egyéni és kiscsoportos foglalkozások, amelyeken heti egyszer 45 percben vesznek részt a gyermekek. A szülőkkel való együtt gondolkodás során közösen fogalmazzuk meg az elérni kívánt célokat. 

Szülői tanácsadás

Segítségnyújtás, információátadás, közös gondolkodás a szülőkkel, amelynek fókuszában a gyermek értése, a célok megfogalmazása áll.  

Tréningek

Tematikus előadások, játékos közösségfejlesztő gyakorlatok, a gyermekek mérési eredményeinek közös kiértékelése, mentálhigiénés segítségnyújtás és szülő-coaching.

Léleköntő táborok 

 

Nyaranta megrendezésre kerülő intenzív táborok. A meleg, elfogadó légkörben megvalósuló fejlesztő programok, amelyek felszabadítóan hatnak a résztvevő gyermekekre.

Határon túli szakmai együttműködések

 

Jelenleg erdélyi családokkal, szakemberekkel, pedagógusokkal, önkéntesekkel vagyunk rendszeres kapcsolatban.  

Intézményi támogatás 

Szakmai képzés, konzultáció és kommunikációs híd biztosítása a Programban résztvevő gyermekeket fogadó intézmények (bölcsődék, óvodák, iskolák) számára.

Segédfejlesztő képzés 

Az intenzív fejlesztő napokon, a Léleköntő táborokban, illetve a bölcsődei, óvodai és iskolai beilleszkedésben résztvevő segítők és otthoni gyermekvigyázók gyakorlati képzése. 

Megszakítás